Zaznacz stronę

KORONA Z GŁOWY!

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Co to jest ProteGO Safe - Korona z głowy?
ProteGO Safe to darmowa aplikacja, której celem jest walka z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Aplikację stworzył ponad 30-osobowy, interdyscyplinarny zespół, budując ją non profit. Specjaliści z obszaru medycyny, programowania, ochrony danych osobowych i prawnicy zebrali siły, by wspólnie pomóc każdemu z Nas.

“Korona z głowy” to hasło, które wybraliśmy dla łatwiejszej identyfikacji aplikacji i całej akcji. Szczególnie pod kątem seniorów, którym łatwiej jest wpisać w wyszukiwarce “Korona z głowy”.

Jak zacząć korzystać z SafeSafe - Korona z głowy?
Aplikację inicjuje się bezpośrednio ze strony internetowej www.koronazglowy.com ( na dzień dzisiejszy nie trzeba nic pobierać ze sklepów z aplikacjami ani z internetu). Następnie dwoma kliknięciami aplikację instaluje się na urządzeniu przez dodanie skrótu do aplikacji do ekranu głównego swojego smartfona. Użytkownik po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu od razu może z niej korzystać. Nie ma logowania do systemu ani rejestracji. Nikt nie wie kim jest użytkownik, co chroni jego dane osobowe. Są one zapisane tylko na jego prywatnym urządzeniu.
Po co jest ProteGO Safe?
ProteGO Safe App pomoże ocenić Ci ryzyko infekcji na podstawie kwestionariusza zbudowanego na bazie danych z WHO. W razie zagrożenia infekcją aplikacja ostrzeże Cię, wysyłając specjalne powiadomienie. Safe Safe App będzie wspierać Cię za pomocą tworzenia historii i samooceny stanu zdrowia, a w przypadku pojawienia się objawów wskaże Ci szybko kroki działania.

☑️ Udostępniamy test oceny ryzyka potwierdzony przez Światową Organizację Zdrowia, który Ci pomoże podjąć decyzje o dalszych krokach w zależności od tego, jaka jest Twoja sytuacja.

☑️ Ułatwimy Ci prowadzenie codziennych zapisków o stanie zdrowia, dzięki czemu będziesz w stanie szybko zareagować kiedy pojawią się pierwsze objawy u Ciebie, bądź u Twoich bliskich.

☑️ Otrzymasz wskazówki, gdzie szukać pomocy specjalistycznej, kiedy ryzyko infekcji jest realne.

☑️ Stworzony profil osobisty to cenna wiedza dla personelu medycznego – informacje o rozwoju objawów oraz odwiedzanych miejscach, a także chorobach przewlekłych i przyjmowanych lekach pozwolą lekarzom na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu postępowania.

Jak działa aplikacja?
W aplikacji Safe Safe najpierw uzupełniasz test oceny ryzyka potwierdzony przez Światową Organizację Zdrowia, który pomoże Ci podjąć decyzje o dalszych krokach w zależności od tego, jaka jest Twoja sytuacja.

Aplikacja następnie umożliwi Ci prowadzenie regularnego, intuicyjnego dzienniczka, a w razie pojawienia się objawów poprowadzi Cię po krokach postępowania przy podejrzeniu zakażenia . Dodatkowo aplikacja ostrzega potencjalnie zagrożonych osoby przed COVID-19.

Czy aplikacja jest bezpłatna?
Tak. Safe Safe App jest w pełni DARMOWĄ aplikacją, która nie pobiera opłat od użytkowników.
Czy aplikacja gromadzi dane osobowe?
Safe Safe nie zapisuje Twoich danych nigdzie – wszystkie informacje zapisują się TYLKO na Twoim urządzeniu.

Zaprojektowaliśmy aplikację Safe Safe zgodnie z zasadami Privacy by Default oraz Privacy by Design. Oznacza to, że domyślnie stosujemy ochronę Twojej prywatności i staraliśmy się ograniczyć przetwarzanie Twoich danych już na etapie projektowania i tworzenia aplikacji Safe Safe.

Na tą chwilę nie pozyskujemy od Ciebie informacji, które umożliwią Twoją identyfikację (tj. danych osobowych), ale może się zdarzyć tak, że podczas korzystania z aplikacji podasz nam tyle informacji, że będziemy w stanie Cię zidentyfikować (nawet pośrednio) – oznacza to, że będziemy administratorem Twoich danych i będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Innymi słowy, jeśli będziesz się starał zachować anonimowość, to Safe Safe Ci w tym na pewno nie przeszkodzi.

Jeśli przekażesz nam informacje dotyczące Twojego zdrowia, wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez nas tych danych. W każdej chwili możesz usunąć dane dotyczące zdrowia za pośrednictwem Safe Safe.

Czy moje dane są bezpieczne?
Wszystkie informacje, które pozostawiasz w aplikacji są na dzień dzisiejszy przechowywane TYLKO na Twoim urządzeniu. Safe Safe App wykorzystuje Cloudflare dla szyfrowania połączeń, a kod aplikacji jest zabezpieczony przez firmę Webini i przechowywany w infrastrukturze Tytani24, co maksymalizuje bezpieczeństwo przechowywanych informacji.
Czy aplikacja zastępuje wizytę lekarską?
Nie, aplikacja w żadnym wypadku NIE MOŻE ZASTĄPIĆ KONSULTACJI, DIAGNOZY i WIZYTY LEKARSKIEJ. Aplikacja pomaga w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się COVID-19. W razie pojawienia się objawów koniecznie skonsultuj się z numerami alarmowymi podanymi w aplikacji.
Po co mi dane z dziennika zdrowia?
Stworzony profil osobisty to cenna wiedza dla personelu medycznego – informacje o rozwoju objawów oraz odwiedzanych miejscach , a także chorobach przewlekłych i przyjmowanych lekach pozwolą lekarzom na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu postępowania. Dzienniczek zdrowia znacznie pomoże Ci jak najszybciej zareagować w momencie pojawienia się pierwszych objawów u Ciebie, bądź u Twoich bliskich.

Zebrane dane tworzą profil pacjenta, który w razie pojawienia się infekcji każdy z nas osobiście może pokazać lekarzowi, co stanowi niezwykle cenną wiedzę, która posłuży personelowi medycznemu do postawienia Twojej diagnozy oraz dobrania odpowiedniego leczenia w razie hospitalizacji.

Jak często powinienem wykonywać Ankietę Oceny Ryzyka?

Ankieta Oceny Ryzyka – możesz ją wypełniać co 12h. Rekomendujemy uzupełniać ją 1x dziennie, codziennie.
Mój Dziennik Zdrowia – wypełniają go minimum 1x dziennie, zalecamy 2x dziennie – rano i wieczorem. Dodaj nowy wpis zawsze kiedy zmienił się stan Twojego zdrowia, lub kiedy byłeś/byłeś w poza domem i/lub widziałaś się z kimś spoza Twojego gospodarstwa domowego.

Prowadzenie dziennika i regularna ocena stanu zdrowia, przy minimalnym zaangażowaniu czasu, to jest mniej niż 15 min dziennie. Takie działania może wykonać każdy, a aplikacja podpowie, jak to zrobić. Pozwoli na usystematyzowanie tych działań i zbieranie informacji o stanie zdrowia oraz śledzenie przebiegu objawów, jeżeli takie się pojawią. Dodatkowo notowanie osób, z jakimi się spotkaliśmy, pomoże w prześledzeniu miejsca w którym mogła dojść do infekcji, jeżeli do niej dojdzie.

Aplikacja koronawirus COVID-19